IVT Tepelná čerpadla

Tepelná čerpadla představují moderní, snadný a rychlý způsob jak ušetřit více než  50 % nákladů na provoz vaší domácnosti a přitom chránit životní prostředí. Více zde...

IVT Tepelná čerpadla

ZUBADAN - vzduch/voda

ZUBADAN - vzduch/voda

Japonské tepelné čerpadlo MITSUBISHI ELECTRIC ZUBADAN, je v dnešní době nejlepším čepradlem vzduch/voda s plynulým řízením výkonu, které je dostupné na trhu.


Tepelné čerpadlo ZUBADAN se od všech ostatních konkurenčních čerpadel odlišuje mimořádně stabilním výkonem. Hlavním problémem vzduchových čerpadel je pokles jejich výkonu v zimním období. Při snížení venkovní teploty ze 7 ºC na -15 ºC, poklesne výkon drtivé většiny tepelných čerpadel o 40 % až 50 %. Pouze tepelné čerpadlo ZUBADAN si udrží stejný výkon při 7 ºC i -15 ºC (platí pro ZUBADAN 8) a pokud by udeřily extrémní mrazy, zachová si až 75 % svého výkonu i při -25 ºC.
V chladných dnech, kdy konkurenčním tepelným čerpadlům klesne výkon a musí se zapnout elektrokotel, si ZUBADAN udrží svůj nominální výkon, a vytápí tak mnohem levněji. Díky třífázovému SCROLL kompresoru, potřebuje tepelné čerpadlo ZUBADAN menší jistič, než konkurenční jednofázová tepelná čerpadla. Měsíční poplatky za jistič jsou tak o 20 % až 50 % nižší.

I když se může zdát, že cena ZUBADANU je stejná nebo vyšší, než u konkurenčních frekvenčně řízených čerpadel, opak je pravdou. Pokud potřebujeme výkon 8 kW při venkovní teplotě -15 ºC, stačí použít Mitsubishi ZUBADAN s nominálním výkonem 8 kW. Konkurence pro dosažení stejného výkonu bude muset použít mnohem větší a dražší tepelné čerpadlo s nominálním výkonem okolo 14 kW.

Záruka je 2 roky

  • Funkce tepelného čerpadla ZUBADAN
  • Vytápění s plynule řiditelným výkonem až 23 kW
  • Klimatizace s výkonem až 20 kW
  • Ohřev teplé vody v externím zásobníku
  • Ohřev bazénové vody

Tepelné čerpadlo Výkon při
 2°C / 35°C Topný faktor při 
2°C / 35°C Výkon při
 -15°C / 35°C Chladicí výkon při 35°C / 18°C Max. výstupní teplota
ZUBADAN 11 11,2 kW        3,24 10 kW 10 kW 55 °C
ZUBADAN 14 14 kW 3,2 11kW 12,5, kW 55 °C
ZUBADAN 23 23  kW 23 kW 20 kW 55 °C
Parametry měřeny podle normy EN 14 511
Zaujaly vás informace na této stránce a chcete se dozvědět více?
Neváhejte a vyplňte následující kontaktní formulář. S odpovědí se Vám ozveme co nejdříve.
Pro odeslání dotazu vyplňte prosím následující kód ( * ): Captcha Položky označené ( * ) jsou povinné .
Pro odeslání příspěvku vyplňte prosím následující kód ( * ): Captcha Položky označené (*) jsou povinné .